Ako funguje pomoc pri prenájme s RoWe Services?

Roman Weidinger

Ako funguje pomoc pri prenájme s RoWe Services?

Optimalizácia prenájmu s RoWe Services: Váš sprievodca k bezproblémovému prenajímaniu

Prenájom nehnuteľnosti nemusí byť plný komplikácií a náročný na čas. Najmä pre tých, ktorí už majú skúsenosti s prenájmom a vedia, koľko práce a úsilia je za tým. To platí aj pre tých, ktorí zažili nepríjemné skúsenosti s prenájmom a už nechcú riskovať, či pre tých, ktorí nemajú čas, sú v zahraničí, alebo sú si vedomí možných komplikácií a nechcú sa do tohto „boja“ púšťať sami.

Pre všetkých týchto prenajímateľov sú tu profesionálne služby RoWe Services, ktoré môžu zmeniť prenájom z bremena na bezstarostný zdroj príjmu.

Zaujíma vás, ako vám môžeme zjednodušiť a zefektívniť celý proces prenájmu? Oboznámte sa s tým, ako naša pomoc v praxi funguje a zistite, ako vám môžeme optimalizovať proces prenajímania vašej nehnuteľnosti od momentu, keď sa rozhodnete vstúpiť do sveta prenájmu.

Profesionálny servis už od prvého kontaktu

Všetko začína prvým kontaktom, keď vyjadríte záujem o naše služby. Chceme, aby bol celý proces od začiatku čo najzrozumiteľnejší a najefektívnejší. Preto je prispôsobený individuálnym potrebám každého prenajímateľa a jeho nehnuteľnosti.

Prvá komunikácia:

pri prvom kontakte sa stretávate priamo so skúseným senior property manažérom, ktorý vám pošle úvodné informácie e-mailom k preštudovaniu. V ďalšom kroku nám zašlete fotografie alebo video nehnuteľnosti. Následne spolu určíme vhodný termín pre telefonický rozhovor, kde preberieme všetky detaily a finálne podmienky spolupráce.

Telefonický rozhovor:

V dohodnutý termín sa uskutoční telefonický rozhovor, ktorý obvykle trvá približne hodinu. S pozornosťou si vypočujeme požiadavky a podrobne predstavíme proces spolupráce, ktorý je prispôsobený individuálnym potrebám a želaniam. V tomto kroku sa tiež dohodneme na stanovení ceny prenájmu.

Príprava dokumentov:

Predpokladáme, že ste si už prešli všetky relevantné dokumenty a zmluvy potrebné pre uzatvorenie Mandátnej a Nájomnej zmluvy, ktoré sú dostupné aj na našej webovej stránke. V tejto etape očakávame poskytnutie všetkých informácií týkajúcich sa nehnuteľnosti a prenajímateľa. Na základe týchto údajov a predchádzajúcich dohovorov pripravíme Mandátnu zmluvu a Nájomnú zmluvu, do ktorých budú zapracované všetky dohodnuté podmienky a detaily. Finálnu verziu zmluvnej dokumentácie vám posielame na odsúhlasenie e-mailom a dohodneme si jej podpis. V prípade akýchkoľvek otázok alebo nejasností sme k dispozícii.

Podpis zmluvy a začiatok procesu spolupráce:

Podpis zmluvy môže byť uskutočnený rôznymi spôsobmi: elektronicky cez mobilný telefón, v našej kancelárii pomocou elektronického pera na iPade, alebo priamo v nehnuteľnosti počas osobného stretnutia, kde si zároveň prevezmeme kľúče pre potreby obhliadok. Po úspešnom podpise všetkých potrebných dokumentov začneme s realizáciou činností vedúcich k uzatvoreniu Podnájomnej zmluvy a tým sa spustí celý proces spolupráce.

Od podpisu Mandátnej a Nájomnej zmluvy po sprostredkovanie podnájomníka

Po podpise začneme s procesom vyhľadávania vhodného podnájomníka. Aktívne ponúkame nehnuteľnosť prostredníctvom iných, overených realitných kancelárií, ktoré nám môžu pomôcť nájsť vhodného podnájomníka.

Naším hlavným cieľom je zabezpečiť z množstva záujemcov takého, ktorý má stabilné zamestnanie, dostatočný príjem na uhradenie nájomného a je schopný predložiť Potvrdenie o existencii pracovného pomeru. To následne dôkladne preverujeme, vrátane overenia identity a kontroly registrov dlžníkov. Tieto kritéria sa môžu zdať základné, ale pre tých, ktorí neplatia nájomné a nemajú stále bývanie, sú to otázky, na ktoré si nevedia sami zodpovedať.

Nakoniec, podnájomná zmluva sa podpisuje u notára formou notárskej zápisnice s exekučným titulom. Ten sa uplatní v prípade, že sa podnájomník rozhodne nevysťahovať alebo v prípade, že by zostal dlžný platby nájmu, resp. platby spotrebovaných energií, ktoré prenajímateľ obdrží v nasledujúcom roku po zúčtovaní zálohových platieb.

Myslíme na všetko, čo je pre fungujúci prenájom dôležité.

S nami získate podnájomníka bez toho, aby ste museli čokoľvek vybavovať alebo niekam osobne chodiť. Tu však naša pomoc nekončí. Po úspešnom výbere podnájomníka a podpise podnájomnej zmluvy zabezpečujeme ďalšie služby.

Aby prenájom fungoval bez starostí

Aj počas trvania prenájmu si môžete byť istí, že vaša nehnuteľnosť je v správnych rukách. Zabezpečujeme všetky povinnosti spojené s prenájmom. Zastupujeme prenajímateľov na bytových schôdzach a prevezmeme aj komunikáciu so správcom bytového domu. Riešime prepisy energií, nastavenia zálohových platieb.

Máme skúseností s riešením problémov či už s nájmom alebo s podnájomníkom, ktoré vybavíme za vás. Pravidelne kontrolujeme nehnuteľnosť, vykonávame drobné opravy či údržbu a realizujeme dohodnuté upratovanie.

Zabezpečujeme stabilný a transparentný systém inkasovania nájomného od podnájomníkov, doplnený o pripomienkový a upomienkový systém. Každý mesiac, po prijatí nájomného od podnájomníka na náš účet, prenajímateľ dostáva od nás Mesačné vyúčtovanie Property Managementu. Toto vyúčtovanie poskytuje jasný a presný prehľad všetkých transakcií spojených s prenájmom, umožňujúc prenajímateľovi mať úplný prehľad o finančných tokoch spojených s jeho nehnuteľnosťou.

Všetky platby sú systematicky spracované v súlade účtovnou osnovou RoWe Services, účtovnými štandardmi a daňovými predpismi, aby boli všetky finančné transakcie riadne dokumentované a transparentné. Týmto spôsobom zabezpečujeme, že nielen prenajímateľ ale aj kontrolne orgány mali vždy aktuálny a presný prehľad o všetkých finančných aspektoch spojených s prenájmom danej nehnuteľnosti.

Výhody našich profesionálnych služieb

Možno práve teraz ste prišli nato, aký rozdiel je medzi štandardnou realitnou kanceláriou sprostredkujúcou prenájom, a našou, ktorá sa výhradne venuje iba property managementu.

V skratke uvedieme niekoľko výhod, ktoré náš profesionálny servis prináša:

Odbremenenie od povinností:

Minimalizujeme vašu časovú záťaž spojenú s prenájmom. Po podpísaní Mandátnej zmluvy sa nemusíte starať o žiadne ďalšie záležitosti, a pritom ste pravidelne informovaní o všetkom, čo sa týka prenájmu vašej nehnuteľnosti.

Prístup k bonitným podnájomcom:

Vďaka nášmu efektívnemu a preverenému systému práce získate iba solventných nájomníkov.

Garancia doby prenájmu:

Štandardne uzatvárame zmluvy na jeden rok, pričom priemerná doba trvania prenájmu prostredníctvom našej property agentúry je 3 roky a viac.

Zmluvná a právna ochrana:

Poskytujeme zmluvnú ochranu pred najčastejšími rizikami, takže môžete byť v pokoji, bez obáv z nepríjemností. Ochránime vás pred neplatičmi a nedoplatkami na energiách, a zabezpečíme, aby bol váš podnájomník bez záznamov v registroch dlžníkov. Celý proces prenájmu je zabezpečený formou notárskej zápisnice s exekučným titulom.

Záver

Naším cieľom je optimalizovať hodnotu vašej nehnuteľnosti a nájsť zodpovedného a dlhodobého nájomníka. Chcete vedieť viac o skúsenostiach našich klientov? Pozrite si naše referencie a zistite, ako naši klienti vnímajú kvalitu našich služieb.

Text: Ľudmila Palečko, Roman Weidinger (tento text nebol vygenerovaný AI).

Viac o službe property management nájdete na tomto linku. Roman Weidinger 

Roman Weidinger - podpis
Roman Weidinger

RoWe Services

Viac informácií sa dozviete vo videu:

Pozrite si prezentáciu.

Správa bytu v krátkodobom alebo dlhodobom prenájme. Zoznámte sa so službou PROPERTY
MANAGEMENT. Všetko prehľadne na jednom mieste.

Porovnaj ponuky

Porovnať