Správa bytu pri prenájme

Property Management System

cropped view of businessman using calculator and w 2021 08 30 01 45 02 utc 2 Roweservices s.r.o

RoWe Services

Property management system

Prináša vám prenájom nehnuteľnosti len samé starosti a nepríjemnosti? Nebaví vás riešiť každý detail osobne s nájomníkom? Nemáte čas sa prenájmu venovať?  Nechajte to na profesionálov. Zabudnite na sledovanie platieb nájomného, opravy tečúcej batérie či neustále riešenie problémov s nájomníkmi. Zverte správu prenájmu vašej nehnuteľnosti do našich rúk. My v RoWe Services sa o vašu nehnuteľnosť spoľahlivo postaráme. Chceli by ste mať zabezpečený stály prenájom bez toho, aby ste sa museli o čokoľvek starať a zároveň s minimálnym rizikom?

Property Management System sme vytvorili a v praxi overili práve pre vás. Predstavujeme vám komplexný systém služieb pri prenájme nehnuteľností. Zastrešujeme všetko od prípravy nehnuteľnosti na prenájom, cez inzerciu, celý proces hľadania vhodného podnájomníka, uzatvorenie zmluvy až po prevzatie správy prenájmu. S nami sú osobné stretnutia s nájomníkom či domové schôdze minulosťou. Okrem toho máte online prístup k prehľadu platieb, ako aj všetkým dôležitým dokumentom. Naše služby ponúkame v troch rôznych balíkoch podľa veľkosti bytu.

RoWe Services

Viac o našich službách

Sme realitná kancelária, ktorá sa špecializuje na prenájmy a správu prenajatých nehnuteľností. Od roku 2006 sme nadobudli bohaté skúsenosti v oblasti prenájmov bytov, domov a kancelárií. Sme profesionáli v tom, čo robíme. Ponúkame komplexný servis a poradenstvo pri prenájmoch. Poskytujeme nadštandardný prístup či už ide o prenajímateľov alebo podnájomníkov. Robíme presne to, čo vaša nehnuteľnosť potrebuje, aby sa jej na realitnom trhu dobre darilo. Náš tím tvoria skúsení realitní makléri a obchodníci. Právne zabezpečenie realizujeme v spolupráci s advokátskou kanceláriou. Poctivosť, integrita a starostlivosť sú základom našej dlhoročnej činnosti.

Naším hlavným poslaním je vaša SPOKOJNOSŤ.

Postaráme sa o všetko, čo váš byt alebo rodinný dom potrebuje. Ušetríme vám desiatky hodín času a zbavíme vás zbytočného stresu. Pomôžeme vám pripraviť byt na prenájom, zrealizujeme potrebné opravy, maľovanie a upratanie. Poradíme vám, čo v byte nechať alebo odsťahovať. Navrhneme výšku nájmu a zálohových platieb. Podnájomníkov vyberáme po dôkladnej kontrole a preverení. Vypracujeme a ponúkneme vám praxou preverené znenie podnájomnej zmluvy. Po podpise zmluvy za vás prevezmeme všetky starosti spojené s prenájmom, od evidencie platieb, prepisu energií až po komunikáciu s podnájomníkom, riešenie opráv a údržby či zastupovanie na bytových schôdzach.

Nemusíte riešiť nič OSOBNE, zastúpime vás.

Naše zmluvy a rozsah služieb radi prispôsobíme individuálnym požiadavkám. Vieme, že každý vlastník má odlišné predstavy a potreby. Vyberte si z našej ponuky presne to, čo vám bude vyhovovať. Zastupujeme vás pri komunikácii s podnájomníkmi, správcom či úradmi. Samozrejmosťou je odovzdanie a kontrola bytu, predĺženie zmluvy, zabezpečenie nápravy prípadných nedostatkov a pod. Kontrolujeme platby nájomného a spracujeme vyúčtovanie zálohových platieb za energie. U nás môžete s pokojným svedomím uložiť kľúče od vašej nehnuteľnosti.

Starosti s prenájmom NECHAJTE NA NÁS!

Aby vás nič neprekvapilo. Nedoplatky na energiách, nájomník, ktorého nie je možné vysťahovať, nespokojní susedia alebo zničený a znehodnotený byt. To sú len príklady, ako môže vyzerať nočná mora prenajímateľa. My vás pred rizikami chránime. Máme profesionálne vedomosti, zručnosti, ako aj skúsenosti s prenájmom a správou nehnuteľností. Poznáme najčastejšie problémy a úskalia pri prenajímaní a vďaka dlhoročným skúsenostiam sme sa naučili ako im predchádzať. Vytvorili sme systém, ktorý nám uľahčuje správu prenájmov a vy máte vďaka nemu prehľad o všetkom, čo sa vašej nehnuteľnosti týka. Šetríme váš čas a zbavíme vás starostí a problémov,aj v prípade, ak vám existujúci nájom nefunguje.  

Našou filozofiou prenájmu je MAXIMÁLNA HODNOTA s minimálnym rizikom.

Ak nemáte prehľad, čo sa práve na trhu deje a nepoznáte aktuálne zákony týkajúce sa prenájmov, nemá zmysel strácať čas študovaním detailov. Vložte svoju dôveru do rúk profesionálom a využite svoj čas efektívnejšie. S nami sa v prenajímaní nestratíte. Disponujeme všetkými potrebnými znalosťami a praxou, vďaka čomu vám môžeme zaručiť, že všetko prebehne v súlade so zákonmi. Nemusíte mať obavy, že ste pri prenajímaní svojej nehnuteľnosti na niečo zabudli. Sledujeme všetky zmeny v zákonoch aj situáciu na trhu a aktualizujeme priebežne zmluvy aj ostatné dokumenty. O všetkých zmenách ste informovaní.

Realitný trh je dynamický, zostaňte vďaka nám V OBRAZE.

Snažíme sa byť vždy o krok napred a ponúknuť vám viac ako iné realitné kancelárie. Preto používame interný systém, v ktorom máte online prehľad o všetkom, čo sa vášho zmluvného vzťahu týka. V systéme nájdete všetky účty, platby, servisné požiadavky či poplatky vrátane kompletnej zmluvnej dokumentácie. Odbremeníme vás od platieb energií či platieb správcovi nehnuteľnosti. Zabezpečíme aj prehlásenie energií u dodávateľa (iba SPP). Realizujeme ročné vyúčtovanie zálohových platieb energií vrátane reklamácií u správcu. Aj tieto informácie nájdete v našom systéme. Máte tak svoj prenájom pod kontrolou bez toho, aby ste sa ním museli zaoberať.

Prenajímať s nami sa vám OPLATÍ.

Dôvera je pre nás záväzkom

Ceníme si vašu dôveru, a preto sa neustále usilujeme o zlepšovanie a rozširovanie našich služieb. S nami máte o prenájom celoročne a bez starostí postarané. Nepotrebujete viac riešiť, kedy alebo komu vašu nehnuteľnosť prenajať. Využite náš komplexný servis v oblasti prenajímania a správy nehnuteľností. Poradíme, pomôžeme a zastúpime vás všade, kde je to potrebné. Namiesto riešenia problémov s prenájmom tak môžete využiť svoj čas lepšie. Vaša spokojnosť je pre nás tou najlepšou odmenou.

Vyberte si jeden z troch balíčkov služieb Property Management

PROPERTY MANAGEMENT M

35
mes.
  • kompletná správa bytu pri prenájme

PROPERTY MANAGEMENT L

% 8,33
mes.
  • kompletná správa bytu pri prenájme
OBĽÚBENÉ

PROPERTY MANAGEMENT XL

99
mes.
  • kompletná správa bytu pri prenájme

RoWe Services

Často kladené otázky

Nie je vám celkom jasné, čo to PROPERTY MANAGEMENT je? Chcete vedieť, čo od našej spolupráce môžete očakávať alebo vás zaujímajú výhody, ktoré vám správa nehnuteľností pri prenájme prinesie? Pripravili sme pre prenajímateľov odpovede na najčastejšie otázky týkajúce sa našej služby PROPERTY MANAGEMENT.  Ak ste nenašli odpoveď nato, čo vás zaujíma, napíšte nám.

PROPERTY MANAGEMENT je správa nehnuteľnosti pri prenájme. Je určený každému prenajímateľovi, ktorého láka stabilný a pravidelný príjem z prenájmu, ale zároveň chce minimalizovať riziká. Property Management sa spája poskytovaním iných než základných služieb súvisiacich s prenájmom. Jednoducho všetky úkony a povinnosti súvisiace s nehnuteľnosťou a nájomným vzťahom, ktoré prenajímateľ vykonáva počas trvania nájmu, urobíme za vás.

Jednou z mnohých výhod služby je garancia, že vaša nehnuteľnosť je prenajatá 365 dní v roku. Nemusíte zbytočne čakať na nového nájomníka. Ani riešiť komu, kedy či za akú sumu nehnuteľnosť prenajmete. Jednoducho nám zadáte svoje požiadavky a viac sa o prenájom nestaráte. Celý proces od inzercie nehnuteľnosti, výberu a preverenia podnájomníka, cez prípravu a podpis zmluvy až po priebežnú správu prenájmu osobne zariadime za vás.

Na rozdiel od iných realitných kancelárií či bežných služieb, vám Property Management ponúka viac. Minimálne riziko, že váš príjem z prenájmu bude ohrozený, profesionálne spracované zmluvy a súvisiace dokumenty, komplexné zabezpečenie prenájmu po technickej, ekonomickej aj právnej stránke. Poskytujeme priebežnú a komplexnú starostlivosť o vašu prenajatú nehnuteľnosť. Zariadime napríklad prepis energií, pravidelné kontroly nehnuteľnosti či opravy a upratovanie. Naše služby prispôsobíme na mieru vašim potrebám.

Samozrejme, nie je to prekážkou. My vstupujeme do rokovania hneď, ako nám oznámite, že máte potenciálneho nájomníka. V tejto fáze spozornieme a po doručení súhlasu so spracovaním osobných údajov začneme preverovať záujemcu o prenájom v registri exekúcií, v blackliste, ktorý si my realitné kancelárie tvoríme, v monitoringu dopytov a v našej internej databáze. Ak po preverení záujemcu neodporúčame, nájdeme vám nového, vhodnejšieho.

Je to jednoduché. Rozsah našich služieb, ktoré sú v balíkoch zahrnuté, je rovnaký. Všetky balíky zahŕňajú kompletnú správu vášho bytu v prenájme. Balíky služieb sú rozdelené len podľa veľkosti bytu. Pokiaľ chcete prenajať garsónku alebo jednoizbový byt, je pre vás určený balík Property M. Pri dvojizbových a trojizbových bytoch si zvoľte Property L a pri nehnuteľnostiach, kde je nájom vyšší ako 1 200 € mesačne, je to služba Property XL.

Samozrejme, nie je to prekážkou. My vstupujeme do rokovania hneď, ako nám oznámite, že máte potenciálneho nájomníka. V tejto fáze spozornieme a po doručení súhlasu so spracovaním osobných údajov začneme preverovať záujemcu o prenájom v registri exekúcií, v blackliste, ktorý si my realitné kancelárie tvoríme, v monitoringu dopytov a v našej internej databáze. Ak po preverení záujemcu neodporúčame, nájdeme vám nového, vhodnejšieho. Ak záujemca, ktorého ste „priniesli“ vyhovie, nám už sprostredkovateľskú províziu neplatíte.

Vaším zmluvným partnerom sme vždy my, agentúra RoWe Services s.r.o. Ak sa dohodneme na spolupráci, podpisujete s našou spoločnosťou mandátnu zmluvu, ktorá vymedzuje rozsah dohodnutých činností a výšku odmeny. Rovnako s nami podpisujete aj nájomnú zmluvu. To je pre vás výhodou, pretože sa v režime podnájomnej zmluvy na nájomcu nevzťahujú ochranné práva (výpoveď z dôvodu hmotnej núdze, neplatenia, detí a pod.). Vzory dokumentov si môžete vopred prezrieť. S finálnym klientom, podnájomníkom, podpisujeme podnájomnú zmluvu my.

Realitné kancelárie štandardne poskytujú sprostredkovanie prenájmu. To zahŕňa väčšinou inzerciu nehnuteľnosti, výber vhodného nájomníka aj s vašou účasťou na obhliadkach. Spolupráca končí podpisom nájomnej zmluvy. Platíte spravidla jednorazovú sprostredkovateľskú províziu. U nás je to inak. PROPERTY MANAGEMENT zahŕňa komplexný servis, ktorý pokračuje aj počas trvania nájmu. S nami tak máte o svoju nehnuteľnosť celoročne postarané.

Môžete tak urobiť kedykoľvek, ale najlepšie je, ak nás oslovíte ešte pred uverejnením ponuky nehnuteľnosti na internete. Vyhnete sa tak zbytočným problémom, nakoľko proces výberu nájomníka prevezmeme za vás a dôsledne záujemcov preveríme. Ideálne je, ak súčasný nájomník podal výpoveď a vy chcete kontinuálne hľadať nového záujemcu o prenájom. Ale samozrejme vieme pomôcť aj s existujúcim nefungujúcim nájmom, či s prenajatím dlhodobo voľnej nehnuteľnosti. Alebo aj v prípade, ak už sami máte záujemcu o prenájom, ale chcete ho preveriť a mať celý prenájom v poriadku po všetkých stránkach.

Blokovací depozit (v praxi sa často označuje aj ako kaucia) je zákonom daný zabezpečovací prostriedok, preto ju od podnájomníkov požadujeme v sume jednomesačného nájmu. Tieto prostriedky sú uložené na účte prenajímateľa. My odporúčame, aby sa kaucia nepoužila ako posledné mesačné nájomné. Je pre vás zárukou, že v prípade nejakého poškodenia v nehnuteľnosti máte aspoň určité krytie, na ktoré môžete siahnuť.

Jednorazovú províziu v sume jednomesačného nájomného platíte až vtedy, ak nájdeme vhodného podnájomcu a uzatvoríme s ním podnájomnú zmluvu. Zvyčajne ju účtujeme automaticky z prvého mesačného nájmu (nie kaucie). Následne platíte mesačný poplatok, servisnú províziu za naše služby, ktorý závisí od typu balíka služieb. Pri PROPERTY M je to suma 35 € mesačne, v prípade služby PROPERTY L je to 8,33 % z celkového mesačného nájomného a pri službe PROPERTY XL je to suma 99 € mesačne.

Môže nastať aj takáto situácia, čo je však dôkazom toho, že proces výberu podnájomníka vykonávame skutočne dôsledne s dôrazom na to, aby sme vybrali kvalitne a váš prenájom mohol fungovať dlhodobo.

Prax nám ukázala, že nehnuteľnosť ťažšie prenajmeme v menej atraktívnych lokalitách alebo pri chybne stanovenej cene prenájmu. Robíme všetko pre to, aby táto situácia nenastala. Už pred podpisom mandátnej zmluvy vás oboznámime s marketingovým plánom prenájmu nehnuteľnosti, kde sú uvedené všetky činnosti, ktoré budeme realizovať. Ak nehnuteľnosť neprenajmeme ani do troch mesiacov od podpisu kontraktu, naša spolupráca automaticky zaniká a vy nič neplatíte.

Aj túto požiadavku vieme bez problémov vyriešiť. Ak sa rozhodnete byt predať, existuje viac možností. Môžeme robiť obhliadky aj počas trvania podnájomného vzťahu alebo súčasný podnájomný vzťah ukončíme a byt predávame bez podnájomníkov. Vo výnimočnej situácii sa dá dohodnúť na predaji nehnuteľnosti aj s aktuálnym nájomným vzťahom.

Uvedenú požiadavku akceptujeme. Ak máme v ponuke troj- alebo štvorizbový byt, ktorý je zväčša určený pre rodinu s deťmi, môže to proces nájmu skomplikovať a predĺžiť. S deťmi v nájmoch máme bohaté skúsenosti a neberieme to ako právny problém. Bezpečný priebeh podnájmu zaisťujeme podpisom zmluvy na 3 – 4 mesiace a dodatkom ju vždy predlžujeme. Prípadne si podmienky dohodneme formou notárskej zápisnice s exekučným titulom alebo zvýšenou kauciou. Prax nám ukázala, že rodiny s deťmi nespôsobujú nadmerné opotrebovanie nehnuteľnosti. Ako naši klienti sú viazané zmluvou, aby vrátili byt v takom stave, v akom ho prevzali.

Tento problém riešime v praxi často. Z registrovaných obhliadok vieme, že 7 z 10 ľudí má domáce zvieratá. Bolo by od nás kontraproduktívne, ak by sme si pred tým zakrývali oči a tvárili sa, že dopytujúci klienti sú vždy iba ideálni podnájomníci. Z praxe vieme, že bez problémov fungujú aj nájmy s dvoma psami. Na druhej strane máme tiež skúsenosť, keď trojmesačný pes spôsobil v byte škodu za 2000 eur. Práve pre uvedené skúsenosti zvieratá v našich prenájmoch štandardne neakceptujeme.

Áno. S myšlienkou „plynulého“ nájmu sme štartovali na začiatku našej činnosti v roku 2006, pričom mnoho prenájmov nám funguje dodnes. Nehnuteľnosti, ktoré spravujeme, máme takmer nonstop obsadené. Snažíme sa tak maximalizovať váš  úžitok s prenájmu. Priemerné trvanie nájmu nami spravovanej nehnuteľnosti je 3,5 roka. Štatistiku nám kazia iba poistné udalosti v nehnuteľnostiach, ktoré bohužiaľ nevieme ovplyvniť.

Jednoducho. Zavolajte nám, alebo nám napíšte prostredníctvom kontaktného formulára. Dohodneme si osobné stretnutie a prejdeme si detailne vaše požiadavky. Vieme, že každý prenajímateľ má o prenájme trochu inú predstavu, preto vám vyjdeme v ústrety a pre vašu nehnuteľnosť urobíme to, čo bude potrebné.

Mandátnu zmluvu nastavíme flexibilne tak, ako potrebujete. Štandardne na dobu neurčitú s trojmesačnou výpovednou lehotou alebo na trvanie jedného roka s automatickým predlžovaním. Nájomnú zmluvu podpisujeme na dobu jedného roka a podnájomnú zmluvu uzatvárame na dobu minimálne jedného roka, čím zabezpečujeme, že o nehnuteľnosť máte celý rok postarané, nebude sa v nej každú chvíľu meniť podnájomca.

V prípade akejkoľvek zmeny (napr. zvýšenie alebo zníženie nájmu) sa mení aj zmluvná dokumentácia, nakoľko naše poplatky sú účtované na základe zmluvy a nie podľa faktúry.

Službu môžete kedykoľvek ukončiť. Nemáme záujem o nespokojných klientov, práve naopak – žijeme z kladných referencií a záleží nám na tom, aby naši klienti boli spokojní. Pri skončení zmluvného vzťahu nie sme zástancami žiadnych zmluvných pokút. Jediné, na čo si robíme nárok, je, že do skončenia nami sprostredkovaného podnájmu nám budete vyplácať dohodnutú províziu.

Všetky úkony súvisiace s výberom a preverením podnájomníkov vykonávame za vás. Pokiaľ nemáte záujem, vôbec s nimi nemusíte prísť do kontaktu. Samozrejme rešpektujeme to, že niektorí prenajímatelia chcú vidieť svojich podnájomníkov, ktorí budú užívať byt a ich požiadavke vyhovieme. S podnájomníkmi sa môžete stretnúť pri obhliadkach, pred podpisom podnájomnej zmluvy alebo pri odovzdávaní nehnuteľnosti.

Nie je. Dokonca to ani neodporúčame, pretože vieme, že mnoho prenajímateľov má k svojej nehnuteľnosti emočný vzťah, čo môže budúcich podnájomcov odradiť. Budú sa báť pravidelných mesačných kontrol, zákazov a príkazov a pod. Prezentáciu nehnuteľnosti za vás vykoná skúsený certifikovaný realitný agent, ktorý urobí maximum, aby sme nehnuteľnosť obsadili čím skôr serióznym podnájomníkom.

Máte k nej online prístup prostredníctvom úložiska dokumentov OneDrive, kde si môžete kedykoľvek jednoducho prezrieť a skontrolovať evidenciu platieb nájomného, ako aj celú zmluvnú dokumentáciu. Máte tak prehľad o všetkom dôležitom, čo sa vášho prenájmu týka.

RoWe Services

Pozrite sa, ako Property Management funguje.

Zoznámte sa so službou PROPERTY MANAGEMENT. Pozrite sa, ako to u nás funguje. Oboznámte sa s procesom prenájmu krok za krokom. Ak máte záujem o podrobnejšie informácie a chcete vedieť, čo všetko naše služby zahŕňajú, zhrnuli sme všetko podstatné do prezentácie.

Porovnaj ponuky

Porovnať