Správa bytu pri prenájme

Property Management System

cropped view of businessman using calculator and w 2021 08 30 01 45 02 utc 2 RoWe Services, spol. s r.o.

RoWe Services

Property management system

Prináša vám prenájom nehnuteľnosti len samé starosti a nepríjemnosti? Nebaví vás riešiť každý detail osobne s nájomníkom? Nemáte čas sa prenájmu venovať?  Nechajte to na profesionálov. Zabudnite na sledovanie platieb nájomného, opravy tečúcej batérie či neustále riešenie problémov s nájomníkmi. Zverte správu prenájmu vašej nehnuteľnosti do našich rúk. My v RoWe Services sa o vašu nehnuteľnosť spoľahlivo postaráme. Chceli by ste mať zabezpečený stály prenájom bez toho, aby ste sa museli o čokoľvek starať a zároveň s minimálnym rizikom?

Property Management System sme vytvorili a v praxi overili práve pre vás. Predstavujeme vám komplexný systém služieb pri prenájme nehnuteľností. Zastrešujeme všetko od prípravy nehnuteľnosti na prenájom, cez inzerciu, celý proces hľadania vhodného podnájomníka, uzatvorenie zmluvy až po prevzatie správy prenájmu. S nami sú osobné stretnutia s nájomníkom či domové schôdze minulosťou. Okrem toho máte online prístup k prehľadu platieb, ako aj všetkým dôležitým dokumentom. Naše služby ponúkame v troch rôznych balíkoch podľa veľkosti bytu.

RoWe Services

Viac o našich službách

Sme realitná kancelária, ktorá sa špecializuje na prenájmy a správu prenajatých nehnuteľností. Od roku 2006 sme nadobudli bohaté skúsenosti v oblasti prenájmov bytov, domov a kancelárií. Sme profesionáli v tom, čo robíme. Ponúkame komplexný servis a poradenstvo pri prenájmoch. Poskytujeme nadštandardný prístup či už ide o prenajímateľov alebo podnájomníkov. Robíme presne to, čo vaša nehnuteľnosť potrebuje, aby sa jej na realitnom trhu dobre darilo. Náš tím tvoria skúsení realitní makléri a obchodníci. Právne zabezpečenie realizujeme v spolupráci s advokátskou kanceláriou. Poctivosť, integrita a starostlivosť sú základom našej dlhoročnej činnosti.

Naším hlavným poslaním je vaša SPOKOJNOSŤ.

Postaráme sa o všetko, čo váš byt alebo rodinný dom potrebuje. Ušetríme vám desiatky hodín času a zbavíme vás zbytočného stresu. Pomôžeme vám pripraviť byt na prenájom, zrealizujeme potrebné opravy, maľovanie a upratanie. Poradíme vám, čo v byte nechať alebo odsťahovať. Navrhneme výšku nájmu a zálohových platieb. Podnájomníkov vyberáme po dôkladnej kontrole a preverení. Vypracujeme a ponúkneme vám praxou preverené znenie podnájomnej zmluvy. Po podpise zmluvy za vás prevezmeme všetky starosti spojené s prenájmom, od evidencie platieb, prepisu energií až po komunikáciu s podnájomníkom, riešenie opráv a údržby či zastupovanie na bytových schôdzach.

Nemusíte riešiť nič OSOBNE, zastúpime vás.

Naše zmluvy a rozsah služieb radi prispôsobíme individuálnym požiadavkám. Vieme, že každý vlastník má odlišné predstavy a potreby. Vyberte si z našej ponuky presne to, čo vám bude vyhovovať. Zastupujeme vás pri komunikácii s podnájomníkmi, správcom či úradmi. Samozrejmosťou je odovzdanie a kontrola bytu, predĺženie zmluvy, zabezpečenie nápravy prípadných nedostatkov a pod. Kontrolujeme platby nájomného a spracujeme vyúčtovanie zálohových platieb za energie. U nás môžete s pokojným svedomím uložiť kľúče od vašej nehnuteľnosti.

Starosti s prenájmom NECHAJTE NA NÁS!

Aby vás nič neprekvapilo. Nedoplatky na energiách, nájomník, ktorého nie je možné vysťahovať, nespokojní susedia alebo zničený a znehodnotený byt. To sú len príklady, ako môže vyzerať nočná mora prenajímateľa. My vás pred rizikami chránime. Máme profesionálne vedomosti, zručnosti, ako aj skúsenosti s prenájmom a správou nehnuteľností. Poznáme najčastejšie problémy a úskalia pri prenajímaní a vďaka dlhoročným skúsenostiam sme sa naučili ako im predchádzať. Vytvorili sme systém, ktorý nám uľahčuje správu prenájmov a vy máte vďaka nemu prehľad o všetkom, čo sa vašej nehnuteľnosti týka. Šetríme váš čas a zbavíme vás starostí a problémov,aj v prípade, ak vám existujúci nájom nefunguje.  

Našou filozofiou prenájmu je MAXIMÁLNA HODNOTA s minimálnym rizikom.

Ak nemáte prehľad, čo sa práve na trhu deje a nepoznáte aktuálne zákony týkajúce sa prenájmov, nemá zmysel strácať čas študovaním detailov. Vložte svoju dôveru do rúk profesionálom a využite svoj čas efektívnejšie. S nami sa v prenajímaní nestratíte. Disponujeme všetkými potrebnými znalosťami a praxou, vďaka čomu vám môžeme zaručiť, že všetko prebehne v súlade so zákonmi. Nemusíte mať obavy, že ste pri prenajímaní svojej nehnuteľnosti na niečo zabudli. Sledujeme všetky zmeny v zákonoch aj situáciu na trhu a aktualizujeme priebežne zmluvy aj ostatné dokumenty. O všetkých zmenách ste informovaní.

Realitný trh je dynamický, zostaňte vďaka nám V OBRAZE.

Snažíme sa byť vždy o krok napred a ponúknuť vám viac ako iné realitné kancelárie. Preto používame interný systém, v ktorom máte online prehľad o všetkom, čo sa vášho zmluvného vzťahu týka. V systéme nájdete všetky účty, platby, servisné požiadavky či poplatky vrátane kompletnej zmluvnej dokumentácie. Odbremeníme vás od platieb energií či platieb správcovi nehnuteľnosti. Zabezpečíme aj prehlásenie energií u dodávateľa (iba SPP). Realizujeme ročné vyúčtovanie zálohových platieb energií vrátane reklamácií u správcu. Aj tieto informácie nájdete v našom systéme. Máte tak svoj prenájom pod kontrolou bez toho, aby ste sa ním museli zaoberať.

Prenajímať s nami sa vám OPLATÍ.

Dôvera je pre nás záväzkom

Ceníme si vašu dôveru, a preto sa neustále usilujeme o zlepšovanie a rozširovanie našich služieb. S nami máte o prenájom celoročne a bez starostí postarané. Nepotrebujete viac riešiť, kedy alebo komu vašu nehnuteľnosť prenajať. Využite náš komplexný servis v oblasti prenajímania a správy nehnuteľností. Poradíme, pomôžeme a zastúpime vás všade, kde je to potrebné. Namiesto riešenia problémov s prenájmom tak môžete využiť svoj čas lepšie. Vaša spokojnosť je pre nás tou najlepšou odmenou.

Vyberte si jeden z troch balíčkov služieb Property Management

PROPERTY MANAGEMENT M

35
mes.
  • kompletná správa bytu pri prenájme

PROPERTY MANAGEMENT L

% 8,33
mes.
  • kompletná správa bytu pri prenájme
OBĽÚBENÉ

PROPERTY MANAGEMENT XL

99
mes.
  • kompletná správa bytu pri prenájme

RoWe Services

Často kladené otázky

Nie je vám celkom jasné, čo to PROPERTY MANAGEMENT je? Chcete vedieť, čo od našej spolupráce môžete očakávať alebo vás zaujímajú výhody, ktoré vám správa nehnuteľností pri prenájme prinesie? Pripravili sme pre prenajímateľov odpovede na najčastejšie otázky týkajúce sa našej služby PROPERTY MANAGEMENT.  Ak ste nenašli odpoveď nato, čo vás zaujíma, napíšte nám.

Otázky týkajúce sa PRENÁJMU NEHNUTEĽNOSTÍ

Na začiatok spolupráce je potrebné poskytnúť nám kompletné informácie o vašej nehnuteľnosti vrátane fotodokumentácie a jej popisu. Tieto údaje nám umožňujú vytvoriť riešenia šité na mieru vašim potrebám.
Základnou zmluvou je mandátna zmluva, ktorá definuje rozsah našich služieb. Po jej podpise nasleduje nájomná zmluva, ktorá určuje podmienky prenájmu. Táto zmluva nadobúda platnosť podpisom, no stáva sa účinnou až po nájdení vhodného podnájomníka a uzatvorení podnájomnej zmluvy.
Týmto postupom zabezpečujeme transparentnosť a jasné vzťahy, čo je základom úspešnej spolupráce.

Dĺžka nájdenia podnájomníka pre vašu nehnuteľnosť závisí od niekoľkých faktorov, ako sú lokalita, veľkosť a cena nehnuteľnosti. V prípade jedno až dvojizbových bytov obvykle trvá 4 – 6 týždňov, kým nájdeme vhodného podnájomníka, zatiaľ čo pri väčších alebo drahších nehnuteľnostiach môže proces trvať až 3 – 5 mesiacov. V RoWe Services nejde len o získanie provízie; naším hlavným cieľom je vytvoriť stabilný a dlhodobý zmluvný vzťah, ktorý vyhovuje obom stranám. Týmto prístupom zabezpečujeme transparentnosť a jasné vzťahy, kľúčové pre úspešnú spoluprácu.
Naša stratégia je zameraná na nájdenie podnájomníka, ktorý presne spĺňa stanovené kritériá, čím zabezpečujeme kvalitný a dlhodobý prenájom.

Proces výberu podnájomníkov je dôkladný a začína definovaním presných požiadaviek pre našich maklérov a spolupracujúce realitné kancelárie. Stanovujeme prísne podmienky, ktoré zahŕňajú povinnosť po skončení podnájmu nám uhradiť vymaľovanie a upratovanie nehnuteľnosti našimi pracovníkmi. Okrem toho musí potenciálny podnájomník predložiť potvrdenie o zamestnaní, resp. pracovnú zmluvu a referenčné kritériá, napr. výpis z registra trestov. Až po úspešnom overení týchto požiadaviek prechádzame k oficiálnemu podpisu podnájomnej zmluvy a prijímaniu kaucie na účet prenajímateľa. Týmto spôsobom zabezpečujeme, že naši klienti získajú spoľahlivých a zodpovedných podnájomníkov, ktorí budú starostlivo zaobchádzať s ich nehnuteľnosťou.
Samozrejme, ak to žiadate, zabezpečíme aj vašu súčinnosť pri príprave podnájomnej zmluvy, pričom všetky podmienky z nájomnej zmluvy budú prenesené do podnájomnej zmluvy. Treba však zdôrazniť, že táto procedúra môže v konečnom dôsledku pre prenajímateľa znamenať duplicitnú prácu. Ak ste prenajímateľ, ktorý žije v zahraničí alebo v inom časovom pásme, nebudete musieť osobne asistovať pri podpise podnájomnej zmluvy. My to zabezpečíme na základe Mandátnej zmluvy a vášho udeleného súhlasu. Finálnu zmluvu budeme mať k dispozícii v Digitálnej knižnici dokumentov, aby bola pre vás ľahko dostupná.

Právna ochrana vašej nehnuteľnosti počas prenájmu je dôkladne zabezpečená. Začína sa spísaním podnájomnej zmluvy, pri ktorej zmluvným partnerom je RoWe Services, spol. s.r.o. Následne sa zmluva spisuje formou notárskej zápisnice s exekučným titulom, ku ktorej pristupuje podnájomca. Táto zápisnica obsahuje dva exekučné tituly: jeden slúži na prípadné nedoplatky a druhý na prípadné vysťahovanie po skončení nájmu. Čo sa týka technickej ochrany, všetci naši prenajímatelia sú poistení. Rovnako odporúčame poistenie aj pre podnájomcov v prípade vzniknutej škody.

K riešeniu problémov a konfliktov s podnájomníkmi pristupujeme individuálne a s porozumením. Rozlišujeme rôzne typy konfliktov a prispôsobujeme riešenia podľa ich povahy. Pri hlučných alebo temperamentných podnájomníkoch sa snažíme nájsť riešenia a vysvetliť im naše zvyklosti. V prípade finančných ťažkostí podnájomníkov hľadáme možnosti, ako im pomôcť, napríklad úpravou platobných podmienok. Pri osobných nezhodách zasahujeme ako mediátori a hľadáme riešenia rešpektujúce všetky strany.

Podnájomné zmluvy štandardne uzatvárame na dobu jedného roka. Predčasné ukončenie zmluvy je možné v prípadoch, keď dochádza k vážnemu porušeniu zmluvných podmienok zo strany podnájomníka, ako je napríklad ničenie majetku, nesplnenie finančných záväzkov, alebo v situáciách, keď prenajímateľ potrebuje nehnuteľnosť späť pre osobné dôvody (napríklad návrat zo zahraničia). Vždy však hľadáme riešenia v súlade so zákonom a záujmami všetkých zúčastnených strán. Je dôležité zdôrazniť, že vypovedanie zmluvy z dôvodu vyššej ponuky nájmu od iného záujemcu, nie je v súlade s našimi hodnotami a prístupom. V RoWe Services kladieme dôraz na ochranu práv a záväzkov obidvoch strán, a preto sa zameriavame na spravodlivé a etické riešenia pre každú situáciu.
Zabezpečujeme včasné a správne spracovanie nájmu prostredníctvom presne nastaveného systému. Podnájomníci hradia platby do 5. dňa každého mesiaca vopred, pričom podnájomníkom posielame faktúru tri dni pred splatnosťou. Po prijatí platby sa automaticky rozdelí medzi prenajímateľa a našu servisnú províziu, pričom podnájomník dostane potvrdenie o zaplatení. Ak platba mešká, vystavujeme upomienky a v prípade potreby môžeme pristúpiť k výpovedi zmluvy. Všetky finančné transakcie sú spracované podľa schválenej účtovnej osnovy, čím zaručujeme transparentnosť a efektivitu.
Áno, je to možné. V prípade, že si ako prenajímateľ zabezpečíte svojho podnájomníka, RoWe Services prevezme zodpovednosť za preverenie tohto podnájomníka, vyžiadanie referencií a zabezpečí podpis podnájomnej zmluvy. Ak podnájomník splní naše štandardné kritériá, zmluva s ním bude úspešne uzavretá. V tomto prípade prenajímateľ neplatí sprostredkovateľskú províziu, ale len jednorazový poplatok za prípravu podnájomnej zmluvy v sume 199 €.

V prípade, že po podpise mandátnej zmluvy sa nehnuteľnosť neprenajme, existujú možnosti na riešenie tejto situácie. Štandardne máme na vyhľadanie vhodného podnájomníka termín 3 mesiace. Ak sa v tomto čase nepodarí nájsť podnájomníka a prenajímateľ prejaví záujem o pokračovanie spolupráce, môžeme sa dohodnúť na predĺžení zmluvy. Dôležité je však pripomenúť, že zálohová platba, ktorá pokrýva naše služby a je stanovená v mandátnej zmluve, je nevratná. Toto opatrenie je zavedené s cieľom kompenzovať náklady spojené s aktívnym hľadaním podnájomníka a súvisiace služby.

Otázky týkajúce sa SERVISNÝCH A ÚDRŽBÁRSKYCH PRÁC
Servisná provízia pokrýva širokú škálu administratívnych činností, vrátane pravidelného vyúčtovania nájmu a efektívnej komunikácie so správcom bytového domu. Zabezpečujeme prístup a asistenciu pri potrebnej údržbe alebo opravách nehnuteľnosti, vrátane práce property managera. Súčasťou našich služieb je aj prístup k overenému katalógu servisných partnerov, čo zaručuje kvalitu a spoľahlivosť všetkých servisných zásahov. Tento komplexný prístup zvyšuje hodnotu a pohodlie prenajímateľov a podnájomníkov, a zároveň zvyšuje ziskovosť a atraktivitu nehnuteľností na trhu.
Technické kontroly nehnuteľností realizujeme pravidelne dvakrát do roka a sú zahrnuté v rámci našej servisnej provízie. Pre klientov, ktorí si prajú častejšiu starostlivosť o svoju nehnuteľnosť, máme možnosť individuálnych kontrol, ktoré sú spoplatnené sumou 40 € za každý výjazd a prácu property managera. Týmto spôsobom zaisťujeme, že vaša nehnuteľnosť je vždy v optimálnom stave.
Pri riešení opráv a údržby sú naše služby zamerané na využitie overených servisných pracovníkov z nášho katalógu dodávateľov. Každý z nich je špecialista vo svojej oblasti, či už ide o elektrikárov, inštalatérov alebo technikov pre klimatizáciu. Tento prístup nám umožňuje poskytnúť rýchle, efektívne a kvalitné riešenie pre každý špecifický problém. Je dôležité spomenúť, že tento servis je fakturovaný samostatne a náklady na opravy a údržbu sú hradené zväčša prenajímateľom. Tieto náklady sa uhrádzajú z prijatého nájomného, čím zabezpečujeme plynulý a transparentný finančný proces. Týmto spôsobom zabezpečujeme pohodlie a spokojnosť všetkých zainteresovaných strán.
Máme zavedený systém okamžitej reakcie na nahlásené problémy alebo poruchy. Náš tím je pripravený reagovať 24/7, čo znamená, že sme nonstop dostupní na telefónnom čísle 0905477843. V prípade nahlásenia problému od existujúceho klienta, či už podnájomníka alebo prenajímateľa, ihneď reagujeme a voláme späť, aby sme zabezpečili rýchlu a efektívnu odozvu. Tento prístup zaručuje, že akékoľvek problémy sú riešené okamžite, čím minimalizujeme potenciálny dopad na pohodlie a bezpečnosť našich podnájomníkov, a zároveň chránime majetok prenajímateľa.
Opravy a údržbárske práce fakturujeme transparentne. Pre plánované opravy vytvárame cenové ponuky, ktoré vyžadujú schválenie od prenajímateľa. V prípade havarijných situácií konáme proaktívne, aby sme predišli škodám, a dokumentujeme všetky vykonané práce formou ‚Fotodokumentácie nového inventára‘, ktorá slúži pre evidenciu a daňové účely. Faktúru môže prenajímateľ uhradiť buď priamym bankovým prevodom alebo si platbu automaticky zúčtujeme z prijatého nájomného, čo zabezpečuje transparentnosť a zjednodušuje administratívny proces prenajímateľom.
Prenajímatelia majú plnú kontrolu nad nákladmi na opravy a údržbu svojich nehnuteľností. Každá plánovaná oprava alebo údržba vyžaduje ich výslovné schválenie. Vzhľadom na to, že mnohí z našich prenajímateľov žijú trvalo v zahraničí a môžu byť nedostupní kvôli časovému posunu, stanovili sme limit do 180 €, kde v prípade naliehavosti nemusíme čakať na ich schválenie, no napriek tomu sa snažíme získať ich súhlas. Tento postup nám umožňuje rýchlo reagovať v havarijných situáciách a zároveň zabezpečiť, že náklady sú vždy transparentné a schválené prenajímateľom. Týmto spôsobom chránime ich majetok a zároveň dbáme na ich záujmy a potreby.
Áno, v rámci našich služieb zabezpečujeme aj údržbu záhrad a čistenie bazénov. Z našej praxe vieme, že podnájomníci nevenujú dostatočnú pozornosť údržbe exteriérových častí nehnuteľnosti, čo môže viesť k ich znehodnoteniu. Preto odporúčame dohodnúť tieto služby už pri podpise mandátnej zmluvy. Tento druh údržby realizujeme v spolupráci s overenými záhradníkmi a technikmi, ktorí sa špecializujú na danú oblasť. Náklady na tieto služby sú kalkulované a zahrnuté do celkovej platby nájomného, ktoré je vopred navýšené o tieto dodatočné služby. Tento prístup zabezpečuje, že záhrady a bazény sú udržiavané v perfektnom stave počas celého roka.
Pri zabezpečovaní kvality a odbornosti vykonávaných údržbárskych prác sa RoWe Services spolieha na certifikovaných a skúsených profesionálov. Naši dodávatelia a servisní technici sú dôkladne vyberaní a sú odborníkmi vo svojom obore. Toto nám umožňuje zabezpečiť, že všetky údržbárske práce, od jednoduchých opráv až po komplexné technické riešenia, sú vykonávané s najvyššou úrovňou odbornosti a profesionality. Tento prístup zaručuje, že všetky údržbárske práce sú vykonané efektívne, bezpečne a súladne s najnovšími štandardmi. Naším cieľom je poskytovať kvalitné a spoľahlivé služby, ktoré zvyšujú hodnotu a udržateľnosť vašej nehnuteľnosti.
V RoWe Services kladieme veľký dôraz na predchádzanie problémom a poruchám v nehnuteľnostiach. Tento cieľ dosahujeme prostredníctvom pravidelných servisných kontrol, ktoré sú zamerané na včasné identifikovanie a riešenie potenciálnych problémov. Súčasťou týchto kontrol je aj hodnotenie životnosti kritických zariadení a komponentov, ako sú kotle, bojlery, žalúzie či spotrebiče. Informujeme prenajímateľov o potrebe výmeny týchto zariadení ešte pred skončením ich životnosti, čím predchádzame náhlym poruchám.
Uvedomujeme si dôležitosť transparentnej a pravidelnej komunikácie s našimi klientmi, preto po každej vykonanej údržbárskej práci poskytujeme prenajímateľom podrobné správy o stave a vykonaných prácach na ich nehnuteľnosti. Tieto zahŕňajú buď Protokol o vykonaní servisných prác pre špecifické údržbárske činnosti, ako napríklad kontrola kotla či komína, alebo Fotodokumentáciu nového inventára, ktorá poskytuje vizuálny prehľad o stave a vykonaných zmenách. Takto sú prenajímatelia vždy informovaní o stave ich nehnuteľnosti a o akýchkoľvek vykonaných údržbárskych prácach, čím sa zvyšuje ich dôvera a spokojnosť s našimi službami.
Máte právo mať dobre poistenú nehnuteľnosť, čo mnohí prenajímatelia podceňujú. Ako prenajímateľ ste zodpovední za udržiavanie nehnuteľnosti v bezpečnom a funkčnom stave. V prípade problémov alebo poškodení je vašou povinnosťou zabezpečiť opravy a údržbu, aby podnájomník mal zabezpečený nerušený pobyt. RoWe Services vám v tomto procese poskytuje podporu a poradenstvo, najmä pri zložitejších situáciách, ako sú poistné udalosti. Naším cieľom je ochrániť vaše investície a zabezpečiť pohodlie a bezpečnosť pre vašich podnájomníkov.
Identifikovať skutočnú príčinu problému častokrát zahŕňa to, že počiatočné odhady nemusia byť presné. V prípade škodových udalostí, ktoré sú kryté poisťovňou, poskytujeme asistenciu pri ich likvidácii a zabezpečujeme, aby poisťovňa mala všetky potrebné informácie pre plnenie. Tento prístup nám umožňuje efektívne riešiť všetky situácie súvisiace s údržbou a opravami, zatiaľ čo vy, ako prenajímateľ, máte plnú kontrolu nad procesom a nákladmi.
Otázky týkajúce sa PROVÍZIÍ A POPLATKOV

V našej spoločnosti účtujeme tri hlavné typy poplatkov:
sprostredkovateľskú províziu za nájdenie vhodného podnájomníka,
servisnú províziu, ktorá zahŕňa komplexnú správu a údržbu nehnuteľnosti,
administratívne poplatky, ktoré pokrývajú konkrétne administratívne a organizačné úlohy.
Každý z týchto poplatkov je stanovený s cieľom poskytnúť kvalitné služby a zabezpečiť, aby vaša nehnuteľnosť bola riadne spravovaná a zisková.

Sprostredkovateľská provízia je nastavená ako jednomesačné nájomné. Toto rozhodnutie odlišuje našu kanceláriu od mnohých iných, ktoré účtujú províziu vo výške dvoch mesačných nájmov. S cieľom zabezpečiť dostupnosť našich služieb sme sa pre roky 2024 a 2025 rozhodli zachovať výšku tejto provízie.
Pre úplne nových prenajímateľov sa provízia účtuje vopred. Dôvodom je pokrytie nákladov spojených s prípravou nehnuteľnosti do portfólia, konzultácie, prípravou a propagáciou nehnuteľnosti, ako sú fotenie a video a iné. Poplatok je dohodnutý individuálne (zväčša 600 €) podľa typu nehnuteľnosti, individuálnych potrieb a požiadaviek klienta, ako aj aktuálnych podmienok realitného trhu, pričom zohľadňuje zložitosť a  náročnosť konkrétneho prípadu. Tento predbežný poplatok je určený na krytie počiatočných nákladov a započíta do konečnej sprostredkovateľskej provízie po úspešnom nájdení prvého podnájomníka.
V prípade, že nenájdeme vhodného podnájomníka počas stanoveného obdobia, naše služby pokračujú v hľadaní ďalšie tri mesiace bez ďalších poplatkov pre prenajímateľa. Ak aj po tomto predĺženom období nezabezpečíme nájdenie podnájomníka, účtovaný poplatok zostáva nevratný. Tento prístup zabezpečuje, že sa vynaložia maximálne úsilie na nájdenie vhodného podnájomcu, zároveň však dáva prenajímateľom istotu, že poplatok nie je účtovaný neprimerane.
Sprostredkovateľská provízia v sume jednomesačného nájomného je účtovaná pri každom novom podnájomníkovi. Našim cieľom je dosiahnuť, aby nami sprostredkované nájmy mali trvanie tri a viac rokov, a preto vždy dávame možnosť prenajímateľovi uzatvoriť s finálnym podnájomcom minimálne dvojročný kontrakt. Týmto spôsobom sa snažíme zabezpečiť dlhodobú a stabilnú spoluprácu, pričom vždy minimalizujeme všetky náklady. Je pre nás dôležité, aby sme každý rok nemenili podnájomníkov, pretože sprostredkovateľská provízia tak, ako je nastavená v súčasnej dobe, nepokrýva náklady na nájdenie vhodného a bonitného podnájomníka.
Ak so sprostredkovaným podnájomníkom ukončíme spoluprácu, nespotrebovaná časť sprostredkovateľskej provízie sa vráti prenajímateľovi podľa stanoveného vzorca v našom Cenníku poplatkov. Pri hľadaní nového podnájomníka účtujeme novú sprostredkovateľskú províziu. V niektorých prípadoch sa nepredvídajú udalosti, ako výpoveď z práce alebo zmena miesta zamestnania, a preto sa snažíme tieto situácie riešiť čo najprofesionálnejšie.
V rámci sprostredkovateľskej provízie sú zahrnuté aj základné poplatky za marketing nehnuteľnosti. Toto zahŕňa výber a umiestnenie inzerátov v príslušných médiách, čo je v plnej kompetencii našej agentúry. Ak máte ako prenajímateľ špecifické požiadavky alebo si prajete inzerovať vašu nehnuteľnosť v konkrétnych alebo prémiových médiách, vieme tieto požiadavky splniť. V tomto prípade však poplatky za takýto rozšírený marketing budú účtované dodatočne a budú hradené samostatne prenajímateľom. Týmto spôsobom zabezpečujeme flexibilitu a prispôsobenie sa individuálnym potrebám a preferenciám našich prenajímateľov.
Pri zložitejších transakciách, ako sú napríklad riešenie sporov so susedmi, správcom, reklamácie, osobné stretnutia s úradmi (polícia, daňový úrad) alebo zastupovanie prenajímateľa na schôdzach vlastníkov bytov, poskytujeme prenajímateľovi detailný prehľad vykonaných úkonov. Tento prehľad je zahrnutý v excelovskej tabuľke s názvom „Prehľad vykonaných úkonov,“ kde sú vyznačené dátum úkonu, dĺžka trvania, hodinová sadzba, celková suma, popis úkonu a pracovník, ktorý úkon vykonal. Za tieto špecifické služby účtujeme sadzbu 55 € za 30 minút. Tieto náklady sú automaticky zúčtované z prijatého nájomného k poslednému dňu v mesiaci. Tento transparentný prístup zabezpečuje, že prenajímateľ má jasný prehľad o všetkých nákladoch súvisiacich so správou jeho nehnuteľnosti pri prenájme.
Podmienky pre vrátenie sprostredkovateľskej provízie v prípade zrušenia podnájomnej zmluvy sú nasledovné: Celková suma sprostredkovateľskej provízie sa delí 12-krát počet nedobývaných mesiacov od začiatku podnájmu. To znamená, že čím dlhšie trvá podnájom, tým menej provízie sa vracia prenajímateľovi, aby sa zohľadnila dĺžka spolupráce medzi prenajímateľom a podnájomníkom.
Nie, k dnešnému dňu neexistujú žiadne fixné poplatky, ktoré by sme účtovali. Naša filozofia systému prenájmu je prispôsobená potrebám slovenského trhu, a preto neuplatňujeme žiadne fixné poplatky, ako je to bežné v zahraničných property agentúrach, z ktorých čerpáme inšpiráciu.
Máme tri základné typy služieb pre property management: M, L a XL. Služba M je určená pre garsónky a jednoizbové byty, pričom účtujeme mesačnú províziu vo výške 35 €. Služba L je pre dvojizbové a trojizbové byty. Služba XL je určená pre byty, kde mesačný nájom prevyšuje sumu 999 €. Uvedená provízia predstavuje minimálnu orientačnú hodnotu. Rozsah poskytovaných služieb je flexibilný a môže sa prispôsobiť individuálnym potrebám a požiadavkám klienta, ako aj aktuálnym podmienkam realitného trhu, pričom zohľadňuje zložitosť a náročnosť konkrétneho prípadu.
Máme rôzne administratívne poplatky vrátane spracovania daňového priznania, preberania pošty, mimoriadnych výjazdov, a ďalších. Ich konkrétne sumy sú uvedené v našom cenníku a prispôsobujú sa individuálnym potrebám a dohodám s klientom.
Nemáme žiadne skryté poplatky. Naša politika je transparentná, pretože nám záleží na spokojnosti našich prenajímateľov, ktorých záujmy zastupujeme. Všetky poplatky a úkony sú vopred odkomunikované a schválené. Ak sa počas spolupráce stane, že prenajímateľ nesúhlasí s našimi návrhmi a službami, nevnucujeme ich. Okrem toho, ak zistíme, že prenajímateľ finančne nevychádza a spolupráca s nami nie je pre neho rentabilná, sami navrhneme jej ukončenie.
My v property agentúre robíme redigovanie zmluvnej dokumentácie (či už s prenajímateľom, alebo s podnájomníkom) niekoľkokrát ročne, pričom pre klientov platia pôvodne dohodnuté podmienky, spravidla na obdobie 12 mesiacov. Po uplynutí tejto doby zabezpečujeme podpísanie novej zmluvnej dokumentácie, v ktorej sú všetky zmeny z predchádzajúceho obdobia zapracované. Týmto spôsobom sa snažíme zabezpečiť, aby naše zmluvy odzrkadľovali aktuálne potreby a záujmy našich klientov, pričom súčasťou tejto zmluvnej dokumentácie je aj nový cenník poplatkov.
Nie, v prípade dlhodobej spolupráce alebo správy viacerých bytov nie je možné získať zľavu. Naša spoločnosť sa zameriava na neustále zdokonaľovanie a kvalitu služieb a investuje do technologických inovácií a odborného školenia našich pracovníkov. Integrovanie výnimiek by mohlo negatívne ovplyvniť naše schopnosti udržať kvalitu služieb. Taktiež treba spomenúť, že momentálne odmietame spoluprácu s developermi, ktorí ponúkajú väčší počet bytov na prenájom, pretože nevieme nájsť skúsených property managerov na ich obsluhu. Naša kapacita nie je neobmedzená, a preto nemáme spustené žiadne marketingové kampane na nábor nových prenajímateľov. Prioritou pre nás je udržať kvalitu poskytovaných služieb a dlhodobú spokojnosť našich prenajímateľov a obslúžiť tých prenajímateľov, ktorí žijú v zahraničí a tých, ktorí prejavujú vážny záujem o spoluprácu s nami.
Detailný prehľad o poplatkoch a províziách je u nás samozrejmosťou. Všetky naše účtovné transakcie sú transparentné a každý mesiac spracované formou elektronického hlásenia s názvom „Property management – mesačné vyúčtovanie.“ Toto hlásenie je zaslané emailom prenajímateľovi a obsahuje jasný prehľad provízie, platby nájmu a prípadné zúčtovanie faktúr za vykonaný servis a služby. Naša účtovná dokumentácia je vypracovaná v súlade s našou účtovnou osnovou a slúži aj na potreby daňového úradu.
Nesúhlas ohľadom výšky poplatkov a provízií v praxi nenastáva, pretože všetky tieto náklady sú vopred jasne definované a potvrdené prenajímateľom pred začiatkom spolupráce. Týmto zabezpečujeme transparentnosť a eliminujeme možnosť nedorozumení. V prípade akýchkoľvek otázok alebo pochybností sme však vždy pripravení poskytnúť vysvetlenie.
Pri prenájme nehnuteľnosti sú všetky základné právne dokumenty, ako sú podnájomná zmluva, zmluva o zložení depozitu a ďalšie, zahrnuté v servisnej provízii RoWe Services. Prenajímateľom, ktorí si želajú extra ochranu vo forme notárskej zápisnice s exekučným titulom na rýchle vypratanie nehnuteľnosti v prípade problémov s podnájomníkom, ju ponúkame za jednorazový poplatok 170 €. Táto služba poskytuje dodatočnú právnu istotu a ochranu prenajímateľa a zabezpečuje hladký priebeh prenájmu.

RoWe Services

Pozrite sa, ako Property Management funguje.

Zoznámte sa so službou PROPERTY MANAGEMENT. Pozrite sa, ako to u nás funguje. Oboznámte sa s procesom prenájmu krok za krokom. Ak máte záujem o podrobnejšie informácie a chcete vedieť, čo všetko naše služby zahŕňajú, zhrnuli sme všetko podstatné do prezentácie.

Porovnaj ponuky

Porovnať