Sme bezpapierová realitná agentúra s digitálnou knižnicou dokumentov pre prenajímateľov

Roman Weidinger

Sme bezpapierová realitná agentúra s digitálnou knižnicou dokumentov pre prenajímateľov

Pred pár desiatkami rokov ste sa pri riešení prenájmu v realitke nezaobišli bez nekonečnej kopy papierov, ktoré bolo navyše potrebné niekedy ešte aj ručne vypisovať. Dnes však našťastie máme perfektné digitálne nástroje, ktoré nám umožňujú vytvárať, vypĺňať a podpisovať dokumenty elektronicky a šetria náš čas, papier či tlačiarne. Celý prenájom tak vieme zariadiť aj bez toho, aby sme sa s vami stretli osobne. Zaujíma vás ako?

Prenájom bez zbytočného papierovania

Sme RoWe Services, moderná, digitálna realitná kancelária, ktorá má všetky procesy nastavené podobne, ako u mobilného operátora. Predstavte si, že jednoducho vybavíte všetko elektronicky bez potreby niekam cestovať, z pohodlia vášho domova, kedykoľvek vám to vyhovuje.

Prvý kontakt prebieha väčšinou telefonicky či e-mailom, následne vás kontaktujeme my. Všetky dôležité informácie vám zasielame e-mailom, aby ste ich mali k dispozícii v písomnej forme. Ak patríte k tým, ktorí žijú v zahraničí alebo jednoducho nemáte čas riešiť veci osobne, nie je to žiadny problém.

Všetky dokumenty sú dostupné v elektronickej forme, podpisujú sa digitálnym perom na iPade. Následne sú zrkadlené klientom, účtovníkom, ukladané do digitálneho archívu, zdieľané právnikom, notárovi a pre daňové účely a sú prístupné v Digitálnej knižnici dokumentov pre prenajímateľov.

Výhody elektronických dokumentov a komunikácie

Hromada papierov pri prenájme je už minulosťou. V RoWe Services držíme krok s dobou. Namiesto kopy papierov či kopírovania tlačených dokumentov uchovávame dáta predovšetkým elektronicky v digitálnej knižnici dokumentov. Prečo? Robíme to z viacerých dôvodov:

  • Jednoduchosť: Vieme, že digitálnu knižnicu majú naši prenajímatelia k dispozícii kedykoľvek a odkiaľkoľvek. Stačí im aplikácia v mobile alebo tablete alebo akékoľvek zariadenie s prístupom na internet. Prihlásia sa do svojho používateľského konta a vidia všetky dokumenty a ich zmeny.
  • Praktickosť: Elektronické dokumenty je jednoduchšie upravovať a meniť a zdieľať v reálnom čase, netreba ich spravidla nanovo tlačiť, či posielať poštou ako kedysi. Zmeny sú tak rýchlejšie a šetríme čas i náklady nám aj klientom.
  • Prehľadnosť: Digitálna knižnica je jednoduchá, prehľadná a rýchlo sa v nej zorientujete. Všetky dokumenty sú systematicky usporiadané v priečinkoch a zrozumiteľne pomenované. To, čo potrebujete, máte tak vždy poruke.
  • Ekologickosť: Menšia spotreba papiera a tonera v tlačiarni je lepšia pre naše životné prostredie, na ktorom nám záleží. Preto sa snažíme k našej práci pristupovať aj s environmentálnou zodpovednosťou. Čo netreba tlačiť, uchovávame elektronicky.
  • Bezpečnosť: Riziko, že stratíte zmluvu v tlačenej podobe je minulosťou. S nami máte dokument v digitálnej podobe na online úložisku (OneDrive) mimo svojho počítača. Všetky dokumenty sú samozrejme chránené aj proti zneužitiu v súlade s GDPR. Prihlasovanie do online konta (Microsoft) prebieha bezpečne cez šifrovaný link chránený heslom, ktorý vám zašleme e-mailom.
  • Aktuálnosť: S digitálnou knižnicou máte absolútnu istotu, že vám neujde žiadna dôležitá informácia. Všetky dokumenty dopĺňame na úložisko hneď, ako ich vygenerujeme či prijmeme. Okrem toho máte možnosť vkladať elektronické dokumenty do systému aj vy.

Čo všetko v našej digitálnej knižnici dokumentov nájdete?

Predovšetkým poriadok. Je pre nás dôležité, aby naši klienti mali prehľad vo všetkom, čo sa ich prenájmu týka. Či už sú to zmluvy, mesačné vyúčtovania alebo iné súvisiace dokumenty, všetko je usporiadané a triedené tak, aby ste sa v tom ľahko, bez zbytočného tápania zorientovali. Prehľadný systém je základom jednoduchého používania. Podľa témy, dátumu či zmeny tak nájdete v priebehu pár sekúnd to, čo hľadáte.

Zmluvná dokumentácia je základom transparentnej spolupráce a dôvery. Preto je dobré, aby ste si ju mohli kedykoľvek otvoriť a prehliadnuť. V digitálnej knižnici nájdete mandátnu zmluvu, nájomnú zmluvu, ale aj podnájomnú zmluvu, ktorú uzatvárame s podnájomcom, aby ste mali prehľad o všetkých detailoch týkajúcich sa prenájmu.

Zoznam dopytujúcich klientov. Je pre nás dôležité informovať vás aj o neúspešných kandidátoch na podnájom, ktorí nesplnili naše podmienky. Preto v knižnici nájdete aj zoznam dopytujúcich klientov, v ktorom evidujeme všetkých záujemcov o uvedený byt a je v ňom zaznačený dôvod prečo sme sa rozhodli (alebo nerozhodli) s podnájomníkom uzatvoriť (alebo neuzatvoriť) podnájomnú zmluvu.

Účtovné dokumenty pre prenajímateľov a dokumenty súvisiace so správou nehnuteľnosti. Nejde len o faktúry účtované za naše služby, ale aj o tzv. mesačné vyúčtovania, v ktorých presne vidíte dátum prijatej platby a sumu nájomného a tiež sumu nájomného prevedenú na váš účet. Takto presne vidíte, že celá suma nájomného je prevedená na váš účet. Rovnako si viete v digitálnej knižnici prehliadnuť aj vyúčtovania zálohových platieb či odpočty meračov prípadne inú dokumentáciu, ktorá súvisí so správou nehnuteľnosti.

Vyskúšajte výhody prenájmu bez papierov a jednoducho vyriešte s nami všetko od zadania nehnuteľnosti do ponuky až po podpis zmluvy online. Stačí, ak nám napíšete alebo zavoláte a ostatné už nechajte na nás.

Text: Ľudmila Palečko (tento text nebol vygenerovaný AI)

Viac o službe property management nájdete na tomto linku. Roman Weidinger 

Roman Weidinger - podpis
Roman Weidinger

RoWe Services

Viac informácií sa dozviete vo videu:

Pozrite si prezentáciu.

Správa bytu v krátkodobom alebo dlhodobom prenájme. Zoznámte sa so službou PROPERTY
MANAGEMENT. Všetko prehľadne na jednom mieste.

Porovnaj ponuky

Porovnať