Čo je property management?

Roman Weidinger

Čo je property management?

Zmluvy scaled RoWe Services, spol. s r.o.

Pod názvom property management services sa skrýva komplexná správa prenájmu, ktorú RoWe Services zabezpečí  za vás. Prenajímaniu bytov a rodinných domov sa aktívne venujeme od roku 2006 a od našich začiatkov sme nadobudli množstvo vedomostí, skúseností a zručností  v správe bytov pri prenájme. V tomto článku vám predstavíme, v čom sme jedineční a na čo sa máte zamerať pri výbere firmy, ktorá bude spravovať vašu nehnuteľnosť.

Pre koho je služba property management určená?

Sme tu pre každého prenajímateľa, ktorý chce mať prenajatú nehnuteľnosť stabilne a bez problémov. Naše služby využívajú od začiatku našej činnosti najmä jednotlivci, osoby žijúce v zahraničí, ktoré nemajú čas venovať sa správe prenájmu. Vyhľadávajú nás však aj spoločnosti, ktoré disponujú viacerými investičnými bytmi, vrátane developerov. Komplexné pokrytie služieb v oblasti prenájmu zabezpečuje tím skúsených profesionálov, v ktorom je každý špecialistom vo svojej oblasti – makléri, obchodníci, právnici a notár s ktorým roky spolupracujeme.

Oboznámte sa s procesom prenájmu vašej nehnuteľnosti v RoWe Services

Pozrime sa spolu na to, ako prenájom nehnuteľnosti s RoWe Services prebieha. Ak ste si predstavovali, že prenájom je len o nájdení nájomníka, obhliadke a podpise štandardnej nájomnej zmluvy, možno vás to prekvapí, ale ide o skutočne zložitejší a komplexnejší proces činností, ktoré je potrebné urobiť pred zaradením bytu do ponuky na prenájom, počas trvania zmluvného vzťahu a tiež po skončení zmluvného vzťahu.

V čom spočíva tajomstvo úspešnej správy prenájmu nehnuteľnosti?

Tajomstvom nášho úspechu je najmä dôslednosť, s akou realizujeme každý krok celého procesu. Všetky dôležité údaje si vždy preverujeme a naše zmluvy sú koncipované tak, aby  v maximálnej miere chránili prenajímateľa pred najrôznejšími rizikami. Vďaka bohatým skúsenostiam sme za roky pôsobenia na trhu postupne dospeli aj k zefektívneniu celého procesu prenajímania. Inými slovami, podchytili sme množstvo rizík a medzier v tomto procese, aby sme pomohli prenajímateľom získať z ich prenájmu maximálnu hodnotu s minimálnym rizikom.

Pred zaradením bytu do ponuky je samozrejmosťou hĺbkové vyčistenie bytu, resp. vymaľovanie. Keď sa na to pozrieme očami budúceho podnájomníka, dôležitý je prvý dojem z bytu. Ak vidí špinavé, oškreté či počmárané steny, neporiadok alebo poškodené zariadenie, určite ho takýto byt nenadchne. Neatraktívny byt sa prenajíma ťažšie aj zdĺhavejšie.

Našich podnájomníkov si v RoWe Services starostlivo vyberáme; pýtame od nich referencie, aktuálne potvrdenie o trvaní pracovného pomeru, preverujeme bonitu a preto im chceme ponúknuť také nehnuteľnosti, ktoré si za svoje peniaze zaslúžia. Navyše príprava nehnuteľnosti je dôležitá aj z pohľadu ceny, ktorú je nájomník ochotný zaplatiť. Ak nám odovzdáte vymaľovaný a hĺbkovo uprataný byt, po skončení zmluvného vzťahu s podnájomníkom vám ho v rovnakom stave vrátime.

Samozrejme v portfóliu máme aj prenajímateľov, ktorí nechcú a  nemôžu investovať peniaze do vybavenia bytu a do takýchto bytov zväčša máme ubytovaných zamestnancov obchodných reťazcov, partie stavebných robotníkov alebo študentov.

Záleží nám na tom, aby váš majetok bol v dobrých rukách. Preto podnájomníka vyberáme ešte pred realizáciou obhliadky, ktorá je podmienená registráciou. Záujemca sa zaregistruje v našom informačnom systéme, prostredníctvom ktorého ho preveríme v registri exekúcií. Na základe toho systém obhliadku buď potvrdí alebo zamietne.

Počas trvania zmluvného vzťahu si môžete vydýchnuť a netrápiť sa tým, či to s podnájomníkom funguje, ani riešiť rôzne problémy spojené s užívaním bytu. Navyše prostredníctvom klientskej zóny máte neustále prehľad o celej agende spojenej s prenájmom.

V našom internom informačnom systéme, ktorý bol špeciálne vytvorený pre túto službu administrujeme celý zmluvný vzťah; od jeho začiatku, celý platobný styk, automatické párovanie platieb, upomienky, ako aj iné zmeny počas jeho trvania (napr. predĺženie zmluvného vzťahu a podpísanie novej zmluvnej dokumentácie vždy po uplynutí 12 mesiacov) a pod.

Keďže svet prenájmov sa dynamicky mení, sledujeme aj tieto zmeny a zapracovávame ich do podnájomnej zmluvy niekoľkokrát ročne, čiže finálny prenajímateľ má pre svoju ochranu vždy najaktuálnejšiu zmluvu o podnájme, akú si môže priať. A táto zmluva je spísaná formou notárskej zápisnice. Preto sme jedineční medzi property agentúrami a môžeme dnes hrdo povedať, že sme špičkou na realitnom trhu. Pokiaľ práve váhate nad tým, akú agentúru si pre správu vašej nehnuteľnosti vybrať, odporúčame vám zistiť si dopredu, aké konkrétne služby vám agentúra ponúkne a oboznámiť sa detailne s rozsahom týchto služieb. Ani známe realitné agentúry s dobrou reputáciou a množstvom maklérov nemusia byť zárukou kvality, dôležitá je špecializácia na property management a skúsenosti v tejto oblasti.

Po skončení zmluvného vzťahu s podnájomníkom dohliadneme na to, aby nám nehnuteľnosť odovzdal v takom stave, v akom ju dostal.

Ak podnájomník nehnuteľnosť dostal vymaľovanú, zabezpečíme jej profesionálne vymaľovanie, vrátane hĺbkového upratania na jeho náklady. Navyše pri hĺbkovom upratovaní osobne skontrolujeme stav bytu a funkčnosť všetkého vybavenia od nábytku cez elektrospotrebiče, až po okná, dvere či odtoky. Môžete si tak byť istí, že je všetko v poriadku. V prípade zistenia poškodení, zabezpečíme ich odstránenie a nápravu. Z prepisu energií si nemusíte robiť ťažkú hlavu. Všetko vybavíme na základe splnomocnenia a prípadne nedoplatky si podnájomca uhradí sám priamo dodávateľovi.

Prenájom s property management agentúrou je in, nebuďte „out“ a pridajte sa k našim spokojným klientom

S nami máte prenájom pod palcom s najnižším rizikom a spravujeme ho za vás. Jednou z výhod, ktoré naši klienti najviac oceňujú, je podnájomná zmluva spísaná formou notárskej zápisnice. V prípade, ak podnájomca zostáva dlžný akékoľvek platby na nájomnom, vymáhame ich ihneď a nemusíme čakať na právoplatnosť platobného rozkazu. Vaše peniaze tak uvidíte oveľa rýchlejšie. Notársku zápisnicu s exekučným titulom podpisujeme okrem toho aj z dôvodu, že jedine exekútor alebo notár môže prísť za asistencie polície a neplatiaceho podnájomníka z nehnuteľnosti vypratať. Vy tak nemusíte mať obavy z toho, že neplatič bude skúšať uplatňovať rôzne právne nároky, aby v byte mohol zostať.

Bohužiaľ až 99% prenajímateľov stále podpisuje nájomné zmluvy priamo s finálnym klientom a property agentúry ho v tom ešte podporia… Pritom sa môžu veľmi jednoducho dostať do bludného kruhu; nájomník prestane platiť, preukáže sa, že je v hmotnej núdzi, prenajímateľ nájomníka z bytu nemôže vypratať a novodobý „bezdomovec“ ostáva takto v nehnuteľnosti bývať aj niekoľko rokov. A namiesto zisku prenajímateľovi ostane len strata a kopa problémov.

Strácate sa v mori firiem poskytujúcich property management?

Váhate nad výberom vhodného partnera na správu vašej nehnuteľnosti pri prenájme?

Áno, s ponukou realitných kancelárií, ktoré poskytujú property management sa roztrhlo vrece… Ale len málo z nich prenájmy skutočne dokáže robiť. My v RoWe Services sa sústredíme len na prenájmy a ostatné oblasti realitného trhu radi prenecháme iným. Ak hľadáte nadštandardný prístup a komplexnosť služieb v oblasti prenájmu, ste u nás na správnej adrese.

Porovnajte si, čo vám môžeme ponúknuť my a čo vás čaká, ak oslovíte iné realitné kancelárie.

Situáciu na trhu poznáme z prvej ruky a neustále jej vývoj sledujeme. Našou snahou je zlepšovať naše služby a to sa nám aj darí. Myslíme na detaily aj za vás. Svoju prácu robíme systematicky a tým aj omnoho efektívnejšie. Prax nám ukázala, ako možno šetriť čas sebe aj vám. Za roky pôsobenia sme spoznali všetky možné riziká pri prenájmoch a darí sa nám ich úspešne eliminovať.

Záleží vám na tom, komu zveríte do rúk svoj majetok? Preverte si dôsledne, aké konkrétne služby vám realitná kancelária ponúka a za akú cenu. Bežný servis zahŕňa spravidla vytvorenie a zverejnenie inzerátu, obhliadky so záujemcami, prípravu a podpis nájomnej zmluvy. A tým to aj končí. Ak hľadáte niečo navyše ako preverenie podnájomníka, jeho pracovného pomeru, dlhov či servis počas trvania nájomnej zmluvy alebo pomoc pri riešení neplatenia nájomného, len máloktorá realitná kancelária vám tieto služby ponúkne.

Viac o službe property management nájdete na tomto linku. Roman Weidinger 

Roman Weidinger - podpis
Roman Weidinger

RoWe Services

Viac informácií sa dozviete vo videu:

Pozrite si prezentáciu.

Správa bytu v krátkodobom alebo dlhodobom prenájme. Zoznámte sa so službou PROPERTY
MANAGEMENT. Všetko prehľadne na jednom mieste.

Porovnaj ponuky

Porovnať